Przedszkolaki z Wesołej Dwudziestki opanowały komendę

Przedszkolaki z Wesołej Dwudziestki opanowały komendę
fot. KMP Legnica Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesoła Dwudziestka” odwiedziły Komendę Miejską Policji w Legnicy.
istotne.pl policja, przedszkole, miasto legnica

Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki, dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia komendy policji i zaprezentowania zawodu policjanta.

Mł. asp. Dawid Dubiński i st. sierż. Radosław Kupiec, którzy zorganizowali spotkanie z dzieciakami z Wesołej Dwudziestki, zaczęli wędrówkę po budynku komendy od przypomnienia najmłodszym numerów alarmowych oraz podstawowych zasady bezpieczeństwa na drodze.

Maluchy mogły zobaczyć policyjne cele. Dowiedziały się także, w którym pokoju pracują najważniejsze osoby w komendzie, czyli komendant i jego zastępcy.

Najmłodszym bardzo spodobał się pokaz daktyloskopii. (Każde dziecko miało szansę odbić swoją dłoń na specjalnej karcie i zabrać ją na pamiątkę). Przedszkolaki miały też możliwość zobaczyć z bliska policyjny radiowóz i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.

– Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków – mówią legniccy mundurowi. – Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, która przyniosło dzieciom wiele uśmiechu. Na zakończenie otrzymały one odblaski. Mamy nadzieję, że wizyta w komendzie zostanie w ich pamięci na długi czas.