Troje pijaków omal nie wywołało wybuchu gazu w budynku

Troje pijaków omal nie wywołało wybuchu gazu w budynku
fot. freeimages.com (St. Mattox) Trojgu podejrzanym grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, straż pożarna

26 marca, około godziny 20:30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany przez mieszkańców jednego z budynków o ulatniającym się gazie na klatce schodowej. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policji, a także strażaków.

Na miejscu funkcjonariusze od razu wyczuli woń gazu. Bez chwili zastanowienia zaczęli sprawdzać wszystkie pomieszczenia mieszkalne, z których mógł ulatniać się gaz. Pod drzwiami jednego z lokali wyraźnie było go czuć znacznie mocniej.

Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, zastali w nim trzy kompletnie pijane osoby. Zauważyli również butlę gazową podłączoną do kuchenki przez zardzewiały wąż. Nielegalne i nieprawidłowe podłączenie tejże butli spowodowało rozszczelnienie i ulatnianie się gazu. W każdej chwili mogło dojść do wybuchu i tragedii. Ponadto 56-letnia kobieta – jak gdyby nigdy nic – paliła sobie papierosy.

Strażacy niezwłocznie odłączyli instalację gazową w całym budynku, a policjanci zatrzymali całą trójkę nieodpowiedzialnych osób: wspomnianą 56-latkę oraz dwóch mężczyzn: 26- i 48-latka.

Wszyscy zatrzymani byli pijani (rekordzista – jeden z mężczyzn – miał prawie 3 promile w organizmie); trafili do policyjnego aresztu.

Teraz zatrzymanym grozić może do 3 lat odsiadki.