Po służbie zatrzymał seryjnego włamywacza. Ten udawał, że stracił przytomność

Po służbie zatrzymał seryjnego włamywacza. Ten udawał, że stracił przytomność
fot. Krzysztof Gwizdała Zatrzymanemu 25-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, szpital, włamanie

Do zdarzenia doszło 21 czerwca, około godziny 18:00, w jednym z bloków mieszkalnych na legnickim Tarninowie. Młody mężczyzna, wychodząc ze swojego budynku, zauważył osobę, która próbowała za pomocą wkrętaka włamać się do jednej z piwnic. Gdy niedoszły sprawca zobaczył mieszkańca bloku, wybiegł z klatki i zaczął uciekać. Mieszkaniec ruszył w pościg za złodziejem.

Świadkiem tej sytuacji był sierż. szt. Piotr Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, który będąc w domu, usłyszał, że ktoś biegnie, wołając „zatrzymać złodzieja!”

Funkcjonariusz, który był po służbie, zareagował natychmiast: wybiegł z domu i pobiegł za sprawcą włamania. Po kilkunastu metrach policjantowi udało się zatrzymać włamywacza i wezwać na miejsce patrol.

Gdy przybyli na miejsce mundurowi chcieli skuć podejrzanego 25-latka, ten upadł na ziemię i udawał nieprzytomnego. Nie reagował na żadne sygnały ani polecenia mundurowych.

Włamywacz trafił do Szpitala Specjalistycznego, gdzie wykonano mu szereg badań. Mężczyźnie nic się nie stało, cały czas symulował.

Złodziej został więc osadzony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, mężczyzna specjalizował się we włamaniach do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.