Matka z ponad 2 promilami „opiekowała się” dwójką małych dzieci

Matka z ponad 2 promilami „opiekowała się” dwójką małych dzieci
fot. freeimages.com (domaz_dk) Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia kobieta, która miała pod opieką dwójkę małych dzieci. Nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policjantów.
istotne.pl alkohol, policja

Około godziny 13:00 dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z podlegnickich miejscowości. Kobieta zgłaszała, że jej mąż jest pijany i agresywny. Na miejsce udali się policjanci. Agresywny mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Kilka godzin później dyżurny otrzymał informację, że w tej samej podlegnickiej miejscowości, pod tym samym adresem, trwa libacja. Ponieważ w mieszkaniu była dwójka małych dzieci, na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych. Policjanci, którzy weszli do mieszkania wraz z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, stwierdzili, że są w nim trzy dorosłe osoby. Wszystkie spożywały alkohol, natomiast dwie małe dziewczynki (3- i 16-miesięczna) pozostawały bez opieki.

Matka dzieci twierdziła, że jest trzeźwa, wyzywała policjantów, a nawet jednego z nich uderzyła. Została zatrzymana. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Dzieci zostały zabrane karetką pogotowia do szpitala w Legnicy. Nic poważniejszego im się nie stało. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem kobieta naraziła własne dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, grozić jej może do 5 lat więzienia. O sytuacji policjanci powiadomią również Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję w sprawie tego, czy rodzice będą się nadal opiekować dziewczynkami.

KMP Legnica/ii