Stylizacja brwi - jak regulować i malować brwi, by podkreślić oko i kontur twarzy

Stylizacja brwi - jak regulować i malować brwi, by podkreślić oko i kontur twarzy
fot. lorealparis.pl Na rynku kosmetycznym co raz pojawiają się nowe kosmetyki do stylizacji brwi. Z kolei w internecie i czasopismach można zobaczyć wiele modelek, czy zwyczajnych kobiet z pięknie podkreślonymi, a wręcz perfekcyjnymi łukami brwiowymi.
istotne.pl makijaż

Jeśli czujesz się przytłoczona nadmiarem produktów do brwi, nie wiesz po jaki sięgnąć i jak nim operować, a może jesteś na starcie drogi i nauki regulowania brwi - zapoznaj się z kompendium wiedzy o stylizowaniu brwi!

Nie rezygnuj z malowania brwi

Mimo popularności trendu malowania brwi, niektóre kobiety nie są zwolenniczkami podkreślania łuków brwiowych. Wychodzą bowiem z założenia, że jest to nienaturalne. Makijaż brwi może taki być, a wręcz może stać się karykaturalny. Nie jest to jednak możliwe, jeśli wykonasz go prawidłowo i zastosujesz do tego dobrej jakości kosmetyki. Obok naturalnego prezentowania się łuków brwiowych, uzyskasz pięknie podkreślone oko. Dodatkowo, przy pomocy zaznaczenia brwi możesz zminimalizować widoczność opadającej powieki; wydobędziesz oko, które się otworzy, a do tego nadasz całej twarzy symetrycznego kształtu i owalu.

Zadbaj o prawidłową regulację brwi

Zanim przejdziesz do malowania brwi, pamiętaj, aby je wyregulować. Żadna z nas nie ma naturalnie równych i symetrycznych łuków brwiowych. Z tego względu ich regulacja jest obowiązkowa. Dzięki niej nie tylko zyskasz dobroczynności, jakie dają właściwe kształty łuków brwiowych, ale również ich malowanie będzie ułatwione. W zależności od tego, jaki masz kształt twarzy, brwi muszą być wyregulowane inaczej. Mimo to obowiązuje jedna kluczowa zasada - pamiętaj, że brew nie może być ani za długa, ani za krótka. Prawidłowa długość łuku brwiowego nie powinna przekraczać linii, w której ułożone jest oko. Kwestia kształtu brwi jest nieco bardziej skomplikowana.

  • Przy twarzy owalnej lub okrągłej, brwi powinny posiadać widoczne załamanie, znajdujące się po zewnętrznej stronie źrenicy. Zadbaj również, aby łuki brwiowe były grubsze. Dzięki takiej regulacji optycznie wyszczuplisz całą twarz i nadasz jej wyraźnych rysów.
  • Typ twarzy trójkątnej lub podłużnej dobrze wygląda z brwiami prostymi, bez widocznego załamania, jak w przypadku twarzy owalnej lub okrągłej. Cenne jest również, aby brwi były pełne.
  • Kwadratowy kształt twarzy przemawia za tym, aby brwi były szersze od wewnętrznej części twarzy, a im dalej na zewnątrz - cieńsze. Dzięki temu twarz nie będzie wyglądała na szeroką.

Makijaż brwi - jaki kosmetyk wybrać?

Na rynku kosmetycznym jest wiele rozmaitych kosmetyków do malowania brwi. Każdy z nich jest inny i polecany ze względu na odmienną specyfikę łuków brwiowych. Bez względu na to, po jaki produkt sięgniesz, pamiętaj, aby prawidłowo wyregulować brwi. Jeśli o tym zapomnisz, nawet najlepszy kosmetyk nie sprawdzi się.

Dla początkujących w makijażu brwi, polecane są cienie. Pozwalają one dosłownie przy pomocy kilku ruchów podkreślić łuki brwiowe. Dodatkowo, jeśli wyjdziesz cieniem poza granicę brwi, możesz w łatwy sposób zetrzeć kosmetyk i aplikować go aż efekt będzie zadowalający. Dla utrwalenia cieni na brwiach użyj żelu do brwi, który uniemożliwi wytarcie kosmetyku i utrzyma go przez cały dzień.

Innym, równie dobrym kosmetykiem, jest kredka do brwi. Pozwala ona na bardzo precyzyjne podkreślenie łuków brwiowych, a nawet domalowanie włosków w miejscach, w których ich brakuje. Ważne jest tylko, aby odpowiednio dobrać kolor kredki, ponieważ nieodpowiedni może stworzyć karykaturalny efekt, który nie jest naturalny. Różnego rodzaju kredki, ale też inne produkty do stylizacji brwi znajdziesz w ofercie L’Oreal Paris. Odwiedź stronę tej marki i naucz się malować brwi kredką z L’Oreal Paris. Pamiętaj, że codzienne zaznaczanie łuków brwiowych jest zdecydowanie bardziej naturalne niż makijaż permanentny, który niestety bywa ryzykowny. Jeśli nie masz czasu, aby codziennie zaznaczać brwi, możesz wykonać hennę brwi.