Ukradł ponad 2 tony złomu i granulatu miedzi. Włamywacz tymczasowo aresztowany

Ukradł ponad 2 tony złomu i granulatu miedzi. Włamywacz tymczasowo aresztowany
fot. freeimages.com (Chris Chidsey) Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia. Łupem zatrzymanego, tylko we wrześniu, padły m.in. butle gazowe, wiatraki, metalowe elementy i ponad 2 tony złomu oraz granulatu miedzi.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie, prowadząc sprawę włamania i kradzieży m.in. butli gazowych, wiatraków oraz innych elementów metalowych o wartości ponad 4 000 złotych, wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o ten czyn. 37-letni mieszkaniec Legnicy trafił do policyjnego aresztu.

W tym czasie mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wytypowali tego samego mężczyznę jako sprawcę kradzieży z włamaniem do jednej z legnickich firm. Tym razem łupem sprawcy padły ponad 2 tony złomu i granulatu miedzi o łącznej wartości 60 tysięcy złotych. Oba zdarzenia miały miejsce we wrześniu. 37-latek przyznał się do obu włamań.

Policjanci odzyskali część mienia skradzionego w Chojnowie. Co więcej, na ich wniosek sąd tymczasowo aresztował włamywacza. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie może grozić do 10 lat więzienia.

KMP Legnica/ii