Promocyjne rachunki bankowe - czyli szansa na dodatkową gotówkę

Promocyjne rachunki bankowe - czyli szansa na dodatkową gotówkę
fot. Krzysztof Gwizdała W dzisiejszych czasach każdy dorosły człowiek posiada przynajmniej jedno konto bankowe. Najczęściej są to konta osobiste, jednak coraz więcej osób decyduje się również na wszelkiego rodzaju produkty oszczędnościowe typu lokaty, czy konta oszczędnościowe.
istotne.pl pieniądze

Ludzie chętnie deponują swoje środki na tego typu rachunkach bankowych, ponieważ mają pewność, że ich finanse są bezpieczne, a przy okazji mogą zyskać dodatkową gotówkę z odsetek.

Promocje w bankach

Nie jest to tajemnicą, że banki wciąż toczą walkę o nowych klientów. W tym celu starają się generować coraz to lepsze i ciekawsze oferty. Płatne konta osobiste to już rzadkość. Na ogół prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe, a opłat za kartę można się pozbyć po wykonaniu kilku płatności bezgotówkowych w miesiącu. Dodatkowo nowi klienci banku mogą liczyć na różnego rodzaju profity. Ostatnio bardzo popularne stały się premie na start. Nowi klienci po spełnieniu kilku prostych warunków mogą liczyć na całkiem pokaźne sumy. Na ogół warunki te wiążą się z zapewnieniem wpływów na konto, wykonaniem kilku płatności kartą lub BLIKiem, czy pobraniem aplikacji mobilnej banku.

Oprócz premii nowi klienci mogą również liczyć na dodatkowe produkty oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem. Biorąc pod uwagę oprocentowanie standardowych lokat czy kont oszczędnościowych widać, że te zakładane w promocji są o wiele bardziej korzystne. Niestety są to oferty z których na ogół można skorzystać tylko raz, ponieważ są one generowane przede wszystkim w celu przyciągnięcia nowych klientów.

Bardzo ciekawą propozycją są konta z opcją moneybacku, czyli procentowego zwrotu za zakupy opłacone kartą lub BLIKiem. Jest to szczególnie dobra opcja dla osób, które nie noszą ze sobą gotówki i wszystkie swoje zakupy opłacają kartą płatniczą lub telefonem.

Zakładając konto warto się również dowiedzieć, czy nasz bank prowadzi współpracę z innymi placówkami handlowymi. Jeśli tak, to możemy liczyć na rożnego rodzaju obniżki cenowe. Przykładowo posiadając kartę w mBanku wszystkie bilety na seanse filmowe oraz zakupy w kawiarniach i barach Cinema City można kupić z 10% rabatem.

Polecam sprawdzić stronę oszczednoscionline.pl - gdzie można znaleźć aktualne analizy promocji bankowych