MPK: Nowy zakup z górnej półki

MPK: Nowy zakup z górnej półki
fot. UM Legnica Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakupiło kolejny nowoczesny, przyjazny pasażerom i środowisku autobus Solaris Urbino. Jest to drugi pojazd w taborze firmy, który spełnia najwyższą normę czystości spalania Euro 6.
istotne.pl autobus, inwestycja, mpk legnica

Ten nowej generacji niskopodłogowy autobus ma 12 metrów długości. Pasażerowie mają do dyspozycji 28 miejsc siedzących i 67 stojących. Łatwo tutaj mieszczą się wózki inwalidzkie i wózki z małymi dziećmi. Autobus spełnia najwyższe normy ekologiczne.

Solaris Urbino 12 wykonany jest z materiałów najwyższej jakości (nierdzewnych). Posiada system ABS i przeciwpoślizgowy ARS. Drzwi wyposażone są w mechanizm zabezpieczający pasażera przed ściśnięciem. Autobus posiada system monitoringu – 3 kamery wewnątrz i jedna na zewnątrz. Ma także systemy pozwalające na ekonomiczną jazdę, liczenie pasażerów i gaszące ogień w silniku oraz pełną klimatyzację. Co bardzo ważne, jest przyjazny pasażerom niepełnosprawnym – posiada rampę do wjazdu wózków i obniżane podwozie.

Autobus Solaris Urbino 12 kosztował 580 tys. zł. Producent przez pewien czas używał go do prezentacji na rynku niemieckim.

Solaris UrbinoSolaris Urbinofot. UM Legnica

UM Legnica/ii