Prezydent promował Legnicę w Warszawie

Prezydent promował Legnicę w Warszawie
fot. UM Legnica Prezydent Tadeusz Krzakowski był gościem konferencji podsumowującej sukcesy sportowe polskiego lotnictwa na Mistrzostwach Świata i Europy w roku 2014 oraz zapowiadającej trzy imprezy rangi Mistrzostw Świata, jakie odbędą się w Polsce w roku 2015.
istotne.pl zawody, tadeusz krzakowski, lotnictwo

Spotkanie miało miejsce w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOL. Uczestniczył w nim m.in. prezydent FAI (Międzynarodowej Federacji Sportu Lotniczego) John Grubbström.

W bieżącym roku w naszym kraju odbędą się Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w Pruszkowie, Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata w Zielonej Górze oraz zaplanowane na przełom czerwca i lipca II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy.

Partnerami Legnicy w organizacji tego prestiżowego wydarzenia są: Aeroklub Polski, który reprezentuje Adam Paska, członek zarządu i trener kadry narodowej PPG, oraz Stowarzyszenie Grupa Falco.

Na mistrzostwa przybędzie około stu pilotów-zawodników, a łącznie miasto może się spodziewać trzystu gości z co najmniej siedemnastu krajów świata. Konkurencje odbywać się będą na terenie lotniska. Zawodnicy pokonywać mają slalomowe trasy pomiędzy specjalnymi pylonami 12-metrowej wysokości. Jeden z nich, pokryty miejską symboliką identyfikacyjną, prezentowany był w Warszawie przed siedzibą Centrum Olimpijskiego.

– Impreza odbędzie się w Polsce, bo nasz kraj to paralotnicza potęga – mówił Adam Paska. – Na poprzednich mistrzostwach we Francji wszystkie złote medale zdobyli Polacy. Ponad 70 proc. skrzydeł do tych latających urządzeń produkuje się w Polsce. Dwanaście tysięcy osób w naszym kraju ma paralotniowe licencje.

– Dlaczego Legnica? Jesteśmy aktywnym i kreatywnym samorządem – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Miastem sportu i rekreacji. Wielu legniczan uprawia sporty lotnicze. Mamy bogate doświadczenia w organizacji imprez sportowych o światowej randze. Oferujemy wiele atrakcji turystycznych i historycznych. Dysponujemy bardzo dobrą bazą hotelową i gastronomiczną. Chętnie przyjmujemy zagranicznych gości. W organizacji prestiżowych mistrzostw upatrujemy też ogromny potencjał promocyjny.

Organizatorzy szykują wiele atrakcji dla publiczności, uczestników i mieszkańców miasta. Będą m.in. widowiskowe pokazy lotnicze i balonowe, pirotechniczne oraz targi mikrolotowe.

UM Legnica/ii