Miasto skutecznie egzekwuje „śmieciowe” długi

Miasto skutecznie egzekwuje „śmieciowe” długi
fot. UM Legnica W minionym roku pracownicy Biura Gospodarowania Odpadami Komunalnymi wyegzekwowali około 1,2 mln zł od osób zalegających z opłatami za odbiór śmieci. Osoby i firmy, które nie płacą za tę usługę, mogą narazić się na poważne konsekwencje.
istotne.pl śmieci, pieniądze

Jak informuje Przemysław Rogowski, dyrektor BGOK, w minionym roku zaległości za odbiór odpadów komunalnych wynosiły w sumie ponad 1,4 mln zł. Na ten dług składały się zaległości 5251 osób fizycznych i 484 prawnych. Do podmiotów, które złożyły deklaracje, a nie płaciły za odbiór śmieci, zostały najpierw wysłane upomnienia. Jeżeli to nie przyniosło efektów, kolejnym etapem były tytuły wykonawcze.

To przyniosło wynik w postaci 1,2 mln zł, które dłużnicy zapłacili. Około 90 tytułów wykonawczych pracownicy BGOK wysłali do organów egzekucyjnych w innych miastach, które ściągają zaległości wobec ich mieszkańców, posiadających nieruchomości w Legnicy.

Dyrektor Rogowski zapewnia, że zaległości, które jeszcze nie zostały ściągnięte od dłużników, będą konsekwentnie i stanowczo egzekwowane.

UM Legnica/ii