Legnica na 2 miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej 2014 ZPP

Legnica na 2 miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej 2014 ZPP
fot. Wikimedia Commons Miasto uplasowało się na 2 miejscu rankingu Związku Powiatów Polskich. Ten tytuł zdobyliśmy po raz czwarty z rzędu. Wyprzedził nas tylko Nowy Sącz, natomiast Tarnów, Gdańsk i Rzeszów zamykają listę najlepszych pięciu miast na prawach powiatów.
istotne.pl ranking, legnica, zpp

Samorządy sklasyfikowane w rankingu energii odnawialnej są oceniane przez ekspertów ZPP w odniesieniu do promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, w ramach których klasyfikowane są projekty związane z wykorzystywaniem energii słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także wiatru, otoczenia i biomasy.

Ogólnopolski Ranking Energii Odnawialnej prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich nieprzerwanie od 2008 roku. Oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie online.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas tegorocznego Kongresu Regionów.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji ogólnej najaktywniejszych samorządów dorocznego rankingu ZPP Legnica zajęła kolejny raz I miejsce.

UM Legnica/ii