Wichura w Legnicy nie spowodowała dużych strat

Wichura w Legnicy nie spowodowała dużych strat
fot. MZ Porywiste wiatry, które przez cały weekend przechodziły nad miastem, wyrządziły sporo szkód. Przewrócone drzewa, uszkodzone banery reklamowe, zerwane ozdoby iluminacji świątecznej. Wielu mieszkańców osiedli Kopernik i Piekary nie miało prądu w domach.
istotne.pl straż pożarna, wichura

Jak informuje brygadier Andrzej Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, strażacy odnotowali 12 zdarzeń związanych z wichurą. – Były to głównie wyjazdy do usuwania powalonych drzew – mówi brygadier Szymański. – W tych zdarzeniach na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Straty też były nieduże.

Strażacy usuwali też z placówek handlowych uszkodzone przez wichurę banery reklamowe, które zagrażały przechodniom. W sobotę 10 stycznia wystąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej na osiedlu Kopernik (ul. Galaktyczna, Neptuna, Andromedy, Plutona, Marsa) w godz. 19:30-22:00, które dotknęły około 4 000 mieszkańców. Z kolei na osiedlu Piekary (ul. Łabędziowa, Sokola, Krucza, Ptasia, Pątnowska, Wrocławska, Pawia, V Dywizji) bez prądu pozostawało ok. 2 000 mieszkańców (w godz. 22:00-00:40).

UM Legnica/ii