Legniczanie – legniczankom. Niezapomniany sobotni wieczór

Legniczanie – legniczankom. Niezapomniany sobotni wieczór
fot. UM Legnica Wspaniały koncert Andrzeja Cierniewskiego był prezentem od legniczan dla legniczanek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
istotne.pl koncert, dzień kobiet, andrzej cierniewski

Bezpłatne wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka, a halę przy ul. Lotniczej w sobotni wieczór wypełniły tłumy. Warto było przyjść na recital tego artysty, obdarzonego niezwykłym głosem. Było to kolejne udane wydarzenie artystyczne i towarzyskie w naszym mieście.

Pani Krystyna Trzmielewska na koncert przyjechała z drugiego końca miasta kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem. – To jest właśnie artysta, którego uwielbiam, choć może nie jest on bardzo znany w kraju – mówiła legniczanka. – Znam jego piosenki i uważam, że to idealny wykonawca w dniu naszego święta. Moje koleżanki były nieprzekonane, bo chciały kogoś młodszego, ale po koncercie zmieniły zdanie. Były zachwycone – dodaje pani Krystyna.

KoncertKoncertfot. UM Legnica
KoncertKoncertfot. UM Legnica

Prezydent Tadeusz Krzakowski, otwierając koncert, powiedział, że kobiety kształtują mężczyzn i nadają sens ich życiu. – Jesteśmy wam za to wdzięczni – mówił. – Dzięki wam stajemy się lepsi. Niech ten wieczór będzie wyrazem naszej wdzięczności i szacunku dla pań.

Koncert był prezentem dla legniczanek z okazji Dnia Kobiet. Dlatego prezydent, tuż przed jego rozpoczęciem, symbolicznie wręczył jednej z pań wielki bukiet kwiatów, kierując jednocześnie życzenia do wszystkich kobiet. Wiele pań otrzymało tulipany.

A jaki był koncert? Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości, o relacjach międzyludzkich. Tematyka bardzo dojrzała, a jednocześnie uniwersalna. Każdy ze słuchaczy jest w stanie odnaleźć cząstkę siebie w doskonale wyśpiewanych słowach. „Dwie morgi słońca” czy „Słodka Karolina” – tych przebojów nie mogło zabraknąć na sobotnim koncercie artysty. Razem z piosenkarzem bawił się tłum legniczan. A że dźwięki piosenek same porywały do tańca, ludzie wstawali z miejsc, kołysali się, klaskali w rytm muzyki, śpiewali razem z artystą i naprawdę dobrze się bawili.

Andrzej Cierniewski nie szczędził paniom ciepłych słów i życzeń. – Każdy koncert traktuję jako ten najważniejszy. Dzisiejszy wieczór w Legnicy też jest dla mnie najważniejszy – mówił. Dziękował publiczności za liczne przybycie i wspólną zabawę, a publiczność dziękowała mu owacyjnie.

Ego/UM Legnica/ii