Filmowy konkurs o nałogach

Filmowy konkurs o nałogach
fot. www.sxc.hu (nkzs) Legnicka Straż Miejska organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs filmowy pn. „Zakończ, nim zaczniesz”, dotyczący zapobiegania problemom alkoholowym i przeciwdziałania narkomanii.
istotne.pl konkurs, film, nałóg, sm bolesławiec

Konkurs jest odpowiedzią na realne problemy i zagrożenia występujące w środowiskach młodych ludzi. Nawiązuje do ogólnopolskich kampanii, których celem jest ograniczanie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie narkomanii.

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych, wyposażenie uczniów w wiadomości i umiejętności, które pomogą im radzić sobie w trudnych sytuacjach, ukazanie destrukcyjnych skutków spożywania alkoholu, zażywania narkotyków czy innych środków psychoaktywnych. Chodzi również o uświadomienie i rozpoznanie ryzyka wczesnego sięgania po alkohol czy narkotyki, wykształcenie umiejętności mówienia „nie” w przypadku nacisku grupy rówieśniczej, odpowiedzialności za siebie i swoje decyzje.

Do udziału w konkursie legnicka Straż Miejska zaprasza wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Legnicy. Warunkiem udziału jest pisemne zgłoszenie w terminie do 11 maja 2015 roku oraz przesłanie krótkometrażowego filmu/spotu na płycie CD/DVD. Finał konkursu odbędzie się 29 maja o godz. 9:00 w sali kina Helios w Legnicy. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody.

UM Legnica/ii