Jedyni tacy wspaniali

Jedyni tacy wspaniali
fot. UM Legnica Wojciech Bieleń z Zespołu Szkół Rolniczych został laureatem 18 miejskiej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Wojtek będzie reprezentował Legnicę w eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie.
istotne.pl konkurs, wolontariat

Laureat Wojciech Bieleń jest uczniem pierwszej klasy. Ma niespełna 17 lat. Mieszka w Lubinie, ale na naukę wybrał szkołę w naszym mieście. Pomaga innym od ośmiu lat, czyli pół swojego życia. Jak zacząłeś? – W drugiej klasie szkoły podstawowej katechetka namówiła mnie do udziału w różnych zbiórkach – wspomina. – Teraz działam w Caritasie. Pracuję z dziećmi. Pomagam w odrabianiu lekcji, prowadzę gry i zabawy. Podczas wakacji wyjeżdżam z nimi na kolonie i ferie. Wtedy organizuję im wolny czas. Odkąd jestem uczniem legnickiej szkoły, tutaj też zaczynam pomagać innym – dodaje Wojciech. Czym jest dla niego pomaganie innym? – To odruch bezwarunkowy – uśmiecha się. – Oddawanie komuś siebie, dawanie radości jest bardzo piękne.

LaureatLaureatfot. UM Legnica

Miejskie eliminacje konkursu „Ośmiu wspaniałych” zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kultury wraz z Urzędem Miasta. Zgłoszonych zostało 12 kandydatów. Komisja, pod przewodnictwem zastępczyni prezydenta Legnicy Doroty Purgal, kilka godzin analizowała dokumentację i prowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

– Tegoroczny konkurs był bardzo wyrównany i bardzo trudno było wybrać laureatów – powiedziała Dorota Purgal. – Uczestnicząc w tej edycji, udowodniliście, że jesteście najlepsi w Legnicy. Wasz zapał do wolontariatu jest zachętą dla innych. Gratuluję wam tych sukcesów.

Ostatecznie do prestiżowego grona legnickich „Ośmiu Wspaniałych” trafili: Karolina Jeżewska z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Aleksandra Grochowska z Gimnazjum nr 5, Wiktoria Zelek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Piotr Semanyszyn z V Liceum Ogólnokształcącego.

UM Legnica/ii