„Gdyby coś się stało... pamiętaj o moich dzieciach”

„Gdyby coś się stało... pamiętaj o moich dzieciach”
fot. Fundacja Dorastaj z Nami W lutym 2015 roku ruszyła kampania społeczna „Bohaterowie” przygotowana przez Fundację Dorastaj z Nami.
istotne.pl fundacja, kampania

Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rolę służb mundurowych w Polsce i na kwestie odpowiedzialności społecznej za losy rodzin tych, którzy w swojej codziennej pracy narażają za nas życie. Kampania została objęta honorowym patronatem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.

– Dla większości Polaków (90%) słowo patriotyzm jest rozumiane w sposób tradycyjny: jako walka o ojczyznę i poświęcenie dla niej. Czyli w sposób odległy od tego, jak wygląda współczesne życie w Polsce, pozbawione wojen i konieczności podejmowania takich działań. Mimo tradycyjnego rozumienia patriotyzmu zmieniło się rozumienie tego, kto jest obecnie patriotą. To nie tylko ci, co walczą o ojczyznę, ale również ci, dzięki którym żyje nam się lepiej i bezpieczniej: strażacy, policjanci, żołnierze i ratownicy. To są bohaterowie czasu pokoju – mówi prof. UW Dominika Maison, odpowiedzialna za realizację badań społecznych wykonanych na zlecenie Fundacji Dorastaj z Nami.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku, wspiera dzieci osób, które straciły życie lub zdrowie w trakcie pełnienia służby. – Wspieramy proces edukacyjny dzieci i młodzieży objętych opieką, a w szczególności współfinansujemy indywidualne potrzeby związane z ich rozwojem intelektualnym, nauką, wychowaniem czy zainteresowaniami – wyjaśnia Magdalena Pawlak, prezeska Fundacji Dorastaj z Nami. – Sądzimy, że ludzie, którzy bohatersko oddają swoje życie w imię naszego bezpieczeństwa, zasługują na nasz szacunek i odpowiedzialność wobec pozostawionych przez nich dzieci.

KampaniaKampaniafot. Fundacja Dorastaj z Nami

Kampania wystartowała w telewizji, prasie i radiu w lutym 2015. W działania z nią związane zaangażowali się przedstawiciele policji, wojska i straży pożarnej.

Służby mundurowe zachęcają do odwiedzenia strony kampanii: www.dorastajznami.org oraz do przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.

KGP/ii