Wielki finał w Legnicy

Wielki finał w Legnicy
fot. www.sxc.hu (arkosfl) Dzięki staraniom prezydenta Legnicy oraz działaczy klubu MSPR Siódemka Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył naszemu miastu organizację turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców.
istotne.pl piłka ręczna

Turniej Final Four odbędzie się w dniach 20-21 marca w hali przy ul. Lotniczej. Pierwszego dnia Siódemka Miedź Legnica zmierzy się z Vive Tauron Kielce, a Orlen Wisła Płock z MTS Kwidzyn. Dzień później zwycięzcy zagrają o mistrzostwo Polski, a przegrani o brązowy medal. W ostatecznej rozgrywce o prawo organizacji turnieju legnicki klub pokonał MTS Kwidzyn. Przyczynił się do tego także prezydent Tadeusz Krzakowski, który o organizację turnieju zabiegał, spotykając się z prezesem ZPRP Andrzejem Kraśnickim.

Decyzję o lokalizacji finału zarząd ZPRP podjął na środowym posiedzeniu. Siódemka Miedź otrzymała w tej sprawie oficjalne pismo podpisane przez komisarza rozgrywek ZPRP Bogusława Trojana.

– To miła niespodzianka i zaszczyt. Warto bowiem podkreślić, że po raz pierwszy finał juniorskich mistrzostw kraju rozgrywany będzie w formule Final Four. Ruszamy od razu z przygotowaniami do organizacji tej prestiżowej imprezy, jakiej w historii legnickiego handballa jeszcze nie było – mówi wiceprezes Siódemki Miedź Legnica Piotr Pęczek. I podkreśla: – Swoją cegiełkę do tego dołożył prezydent Tadeusz Krzakowski, który wsparł nas w staraniach o organizację turnieju.

Nasi juniorzy w najlepszej krajowej czwórce znaleźli się po raz pierwszy w historii. Zespół trenera Pawła Wity najpierw zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska. Następnie triumfował w trzech turniejach 1/8 finału (w Legnicy), ćwierćfinale (w Mielcu) oraz półfinale (w Kwidzynie).

UM Legnica/ii