Nagroda za iluminacje dla Domów Dziecka

Nagroda za iluminacje dla Domów Dziecka
fot. UM Legnica 25 lutego do legnickich Domów Dziecka trafiły atrakcyjne urządzenia gospodarstwa domowego: robot kuchenny, toster, czajnik elektryczny i parowar. Są to nagrody za zwycięstwo Legnicy w konkursie na najpiękniejszą iluminację świąteczną na Dolnym Śląsku.
istotne.pl konkurs, dom dziecka, iluminacja, tadeusz krzakowski

Do Domu Dziecka przy ul. Słubickiej przekazany został robot kuchenny i czajnik. Z kolei do placówki przy ul. Wandy parowar i toster. Te prezenty bardzo ucieszyły wychowanków i personel.

– Robot i czajnik bardzo nam się przydadzą – mówi Maria Biel, główna księgowa w Domu Dziecka Sióstr Elżbietanek. – To bardzo użyteczne urządzenia w naszym gospodarstwie domowym.

Przypomnijmy: nasze miasto zwyciężyło w I etapie ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą”. Dzięki głosom internautów Legnica pokonała w regionie m.in. Świdnicę i Strzegom, awansując do ścisłego finału. Miasto, jako zwycięzca etapu wojewódzkiego, otrzymało nagrodę w postaci sprzętu agd. o wartości tysiąca złotych z przeznaczeniem na cel społeczny. Prezydent postanowił obdarować tą nagrodą podopiecznych domów dziecka.

UM Legnica/ii