Ulgi w zakupie mieszkań komunalnych

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała W związku z nieporozumieniami i nieprawdziwymi informacjami na temat wykupu mieszkań komunalnych w Legnicy, magistrat wyjaśnia zasady obowiązujące w tej sprawie.
istotne.pl 0 ulga, mieszkanie, legnica, miasto legnica

Reklama

Zmiana uchwały Rady Miejskiej o gospodarowaniu nieruchomościami stanowiącymi własność gminy ustaliła ulgi, jakie przysługują wyłącznie najemcom mieszkań komunalnych, pragnącym je wykupić. Przy wykupie wszystkich mieszkań w budynku wielorodzinnym i jednorazowej zapłacie bonifikata wyniesie 97 proc. Ulgę w wysokości 95 proc. uzyskają ci, którzy kupują mieszkanie pojedynczo i płacą jednorazowo pełną kwotę. Natomiast najemcy płacący w ratach, mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 80 proc. rynkowej wartości mieszkania.

Przypomnijmy, że poprzednia uchwała dotycząca wykupu lokali komunalnych przez ich najemców obowiązywała do końca czerwca 2012 r. Obecnie w zasobach gminy pozostaje 6175 mieszkań. Wnioski o ich wykup można składać w kancelarii Urzędu Miasta. Od czasu wejścia uchwały w życie wpłynęło 40 wniosków od najemców deklarujących chęć wykupu.

UM Legnica/ii

Reklama