Bieg Niepodległości patriotycznie, z pochodniami i gęsiną

Bieg Niepodległości patriotycznie, z pochodniami i gęsiną
fot. UM Legnica Czwartek, 6 listopada, jest ostatnim dniem, w którym można się zapisać do udziału w Biegu Niepodległości, organizowanym przez legnicki OSiR. Bieg odbędzie się 10 listopada o godz. 18:00, w przededniu 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
istotne.pl bieg, święto niepodległości

W tym roku trasa Biegu została urozmaicona. Do pokonania są cztery okrążenia po 1300 m. Zawodnicy wystartują spod siedziby OSiR przy ul. Najświętszej Marii Panny, następnie pobiegną ulicami: Szpitalną, Środkową, wokół Katedry i ulicą NMP. Organizatorzy ustalili limit startujących na 300 osób. Każdy, kto ukończy Bieg, otrzyma okazjonalny medal, a najlepsi w swoich kategoriach uhonorowani zostaną nagrodami pieniężnymi. W kategorii open wręczone zostaną puchary.

Ceremonia otwarcia zapowiada się bardzo efektownie. Rozpalonych zostanie 96 pochodni, przy blasku których odśpiewany zostanie hymn państwowy. Wolontariusze z pochodniami przemieszczą się następnie na trasę Biegu, aby rozświetlić drogę zawodnikom, manifestując doniosłość obchodzonego Święta Niepodległości.

Tłem muzycznym imprezy w pierwszej części będą melodie i pieśni powstańcze, a w drugiej – rozrywkowa muzyka współczesna w wykonaniu zespołu VIP.

W związku z organizacją Biegu Niepodległości 10 listopada, w godz. 17:45-19:30, wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Środkowej, Paderewskiego i Młynarskiej, za co organizator Biegu przeprasza wszystkich zmotoryzowanych, prosząc o patriotyczną wyrozumiałość.

Wolontariusze proszeni są o zgłaszanie swojego udziału w warcie z pochodnią na trasie Biegu, osobiście w siedzibie OSiR. Każdy wolontariusz otrzyma od organizatora atrakcyjny pakiet użytkowy. Informacje i zapisy dla biegaczy są na stronie www.osir.legnica.pl, w zakładce Bieg Niepodległości. Wpisowe wynosi 20 zł, dla młodzieży do 18 lat – 5 zł.

Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom Biegu i wolontariuszom gulasz z gęsiny. Przypominają także, że numery startowe można odbierać już w piątek w siedzibie OSiR przy ul. NMP 7, a także w poniedziałek.

UM Legnica/ii