Ksiądz Infułat spoczął na zawsze w krypcie katedry

Ksiądz Infułat spoczął na zawsze w krypcie katedry
fot. UM Legnica Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup legnicki, który podkreślił, że zmarły był dobrym pasterzem, wybitnym naukowcem i administratorem katedry.
istotne.pl pogrzeb, tadeusz krzakowski, władysław bochnak

W wypełnionej po brzegi legnickiej katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbyły się w środę, 5 listopada, uroczystości pogrzebowe ks. prof. Władysława Bochnaka. Zmarłego w sobotę, 1listopada, wieloletniego proboszcza katedry, honorowego obywatela Legnicy i naukowca żegnali hierarchowie kościelni z biskupem legnickim Zbigniewem Kiernikowskim, duchowieństwo, samorządowcy, przedstawiciele służb, instytucji i rzesze wiernych.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup legnicki, który podkreślił, że zmarły był dobrym pasterzem, wybitnym naukowcem i administratorem katedry.

Żegnając księdza infułata, prezydent Tadeusz Krzakowski przypomniał, że jako gospodarz miasta przez wiele lat współpracował z ks. Władysławem Bochnakiem. Prezydent powiedział m.in.

Góral z urodzenia. Legniczanin z wyboru. Kapłan z powołania. Jeśli miarą wielkości człowieka jest skromność, to On był wielki. Kochał kościół. Kochał swoją parafię. Kochał miasto. W pamięci miasta pozostawił ślad niezatarty. […]

Przez wiele lat byliśmy sąsiadami. Ja w ratuszu. On na plebanii i w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, który prowadził konsekwentnie do godności katedry. To było Jego dzieło. To On zaprosił nas wszystkich do wspólnego przygotowania historycznej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Legnicy.

Ksiądz Infułat Władysław Bochnak jest od dziesięciu lat Honorowym Obywatelem Legnicy. Dzisiaj my oddajemy Mu Honor za to, że kochał miasto i spieszył się kochać ludzi.

On zdążył.

Ksiądz infułat spoczął w krypcie legnickiej katedry. Więcej informacji i zdjęć na stronie legnickiego magistratu.

UM Legnica/ii