WPEC buduje magistrale cieplne i odnawia chodniki

WPEC buduje magistrale cieplne i odnawia chodniki
fot. UM Legnica Dobiegają końca prace przy przebudowie chodnika przy ul. Grunwaldzkiej w okolicach Centrum Kształcenia Praktycznego. Nowy trakt pieszy wykładany jest płytami i kostką granitową.
istotne.pl inwestycja, zdm, wpec

Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, inwestorem jest Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy, który prowadzi ją według zaleceń ZDM. Otóż WPEC podczas wymiany ciepłociągu w tej części miasta rozkopał chodnik przy ul. Grunwaldzkiej. Nowy odtwarzany jest już z nowych materiałów. Nawierzchnia budowana jest z płyt i kostek granitowych, które nawiązują jakością materiałów do zabytkowego charakteru tej części miasta.

Jako ciekawostkę warto dodać, że prace przy wymianie rur prowadzone były także na jezdni ul. Grunwaldzkiej. Dzięki jednak zastosowaniu nowoczesnych technologii nie trzeba było zrywać nawierzchni ulicy. Dodajmy, że wcześniej podobne roboty były prowadzone na ul. Elizy Orzeszkowej, w okolicach Prokuratury Okręgowej. Tutaj także chodnik został wyremontowany.

UM Legnica/ii