Zbiórka darów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zbiórka darów dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
fot. facebook.com/wosp W Legnickim Centrum Kultury trwa zbiórka przedmiotów, które zostaną wylicytowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
istotne.pl wośp, kultura, um legnica

23 finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia. Każdy, kto chciałby przekazać jakiś dar dla Orkiestry, może przynieść go do Legnickiego Centrum Kultury (wejście od ul. Chojnowskiej), do pokoju nr 126 (sekretariat) na I piętrze, w godz. 9:00-15:00.

Wybrane dary zostaną wylicytowane ze sceny podczas finału WOŚP w Legnicy. Pozostałe trafią na aukcje internetowe na rzecz Orkiestry. – Prosimy darczyńców, aby do przekazywanych rzeczy dołączali kartki z krótkim opisem przedmiotu oraz proponowaną ceną – mówią organizatorzy wydarzenia.

Zbiórka potrwa do 5 stycznia. Szczegóły pod numerami tel. 76 72 33 723 lub 76 72 33 700.

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na rzecz godnej opieki medycznej seniorów.

– Postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach – mówi Jurek Owsiak, „dyrygent” tej największej na świecie orkiestry ludzkich serc, która do tej pory zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 590 mln złotych.

UM Legnica/ii