Organizacja ruchu w rejonie cmentarza w dniu Wszystkich Świętych

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza w dniu Wszystkich Świętych
fot. UM Legnica Jak co roku, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
istotne.pl cmentarz, wszystkich świętych, zaduszki, organizacja ruchu

Zmiany będą wprowadzone w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada, sobota) w godzinach od 8:00 do 20:00. Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Wrocławska na odcinku od Gwiezdnej do Neptuna. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów MPK, taksówek, busów, pojazdów służb zapewniających bezpieczeństwo oraz samochodów dostarczających kwiaty i znicze do punktów sprzedaży w rejonie cmentarza.

Zakaz ruchu będzie też obowiązywał na ul. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego oraz na ul. Kwiatowej – od Cmentarnej do Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.

Ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie na ulicach:

  • Cmentarnej – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego
  • Brackiej – od Kazimierza Wielkiego do Cmentarnej
  • Kwiatowej – od Cmentarnej do Kazimierza Wielkiego
  • Kazimierza Wielkiego – na odcinku od Cmentarnej do Dmowskiego.

W zależności od sytuacji na drodze w rejonie cmentarza Policja może wprowadzić tę samą organizację ruchu także 2 listopada w godzinach od 10:00 do 18:00.

Osoby, które zdecydują się podróżować w tych dniach własnym samochodem, będą mogły wykorzystywać ogólnodostępne parkingi w tej części osiedla Piekary. Wykluczona jest możliwość parkowania wzdłuż ul. Wrocławskiej i Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA. Można natomiast parkować przy ulicach, na których w tym celu tymczasowo wprowadzono jeden kierunek jazdy.

UM Legnica/ii