49 obwodowych komisji wyborczych ma już swoje składy

49 obwodowych komisji wyborczych ma już swoje składy
fot. Krzysztof Gwizdała Miejska Komisja Wyborcza specjalną uchwałą powołała składy 49 obwodowych komisji wyborczych. Będzie można się z nimi zapoznać w BIP, na stronie Urzędu Miasta (www.legnica.eu) oraz na tablicy ogłoszeń.
istotne.pl wybory

W wyborach do Rady Miejskiej Legnicy, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz na Prezydenta Miasta Legnicy, zarządzonych na 16 listopada 2014 r., 10 komitetów wyborczych – Tadeusza Krzakowskiego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Porozumienia dla Legnicy, Platformy Obywatelskiej RP, Prawa i Sprawiedliwości, Bezpartyjnych Samorządowców, Ruchu Narodowego, Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, Twojego Ruchu – zgłosiło łącznie 483 kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Po weryfikacji ustalono, że we wszystkich 49 komisjach dokonano zgłoszeń kandydatów na członków OKW przekraczających dopuszczalne maksymalne składy komisji (do 8 osób w 47 obwodach stałych i do 6 osób w obwodach odrębnych). W związku z powyższym, zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego, o składzie komisji decyduje publiczne losowanie.

Odbyło się ono 20 października w sali nr 225 Urzędu Miasta Legnicy. Przebieg losowania nadzorowała Miejska Komisja Wyborcza. Łącznie wylosowano 388 osób. Po uzupełnieniu składów OKW o osobę wyznaczoną przez prezydenta miasta pracować w nich będzie 437 osób: po 9 osób w 47 obwodach stałych i po 7 osób w 2 obwodach odrębnych (Szpital Wojewódzki i Dom Pomocy Społecznej przy ul. Grabskiego).

Miejska Komisja Wyborcza specjalną uchwałą powołała składy 49 obwodowych komisji wyborczych. Będzie można się z nimi zapoznać w BIP, na stronie Urzędu Miasta (www.legnica.eu) oraz na tablicy ogłoszeń.

UM Legnica/ii