Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w mikołajki

Świąteczna iluminacja rozbłyśnie w mikołajki
fot. UM Legnica Już 6 grudnia o godzinie 17:00 rozbłysną w Legnicy iluminacje świąteczne. Wszystkich, którzy zechcą podziwiać ten pełen wyjątkowego nastroju świetlny spektakl, zapraszamy pod choinkę na Rynek, gdzie iluminacja zostanie uroczyście „odpalona”.
istotne.pl iluminacja, mikołajki, um legnica

Właśnie z tego miejsca wyruszy barwny korowód na czele z Mikołajem, elfami i śnieżynkami. Uda się on do Galerii Piastów, gdzie odbędzie się koncert świąteczny. W Galerii Piastów tego dnia już od godziny 13:00 oczekiwać będą, zwłaszcza na dzieci, liczne atrakcje.

W tym roku Rynek ozdobi dziesięciometrowa choinka o nowoczesnym wystroju, a na wszystkich latarniach zawisną korony. Świetliste ubranie przywdzieje fontanna Neptuna. Na latarniach przy Złotoryjskiej i placu Katedralnym zawisną wiedeńskie żyrandole. Ulicę Najświętszej Marii Panny przyozdobią zaprojektowane specjalnie dla Legnicy kwiaty lotosu. Taką symbolikę ma też fontanna na placu Powstańców Wielkopolskich. W jej sąsiedztwie na gości oczekiwać będzie dostojna dama, nazwana świetlistą Gracją. To też tegoroczna nowość. W centrum miasta spotkamy też wielkich rozmiarów pawia z rozłożonym świetlistym ogonem. Spacerując ulicą Najświętszej Marii Panny, będzie można przejść przez „bombkę szczęścia”, by zagwarantować sobie zdrowie, dostatek i miłość na przyszły rok.

Bogatą świąteczną dekorację otrzymają mosty nad Kaczawą, wiadukt, główne trakty komunikacyjne, rondo na Piekarach, najważniejsze skrzyżowania i wyspa Koziego Stawu. Będzie na co popatrzeć.

Warto przypomnieć, że ubiegłoroczna legnicka iluminacja świąteczna głosami internautów została uznana za najpiękniejszą na Dolnym Śląsku.

UM Legnica/ii