Legnica przyjazna seniorom

Legnica przyjazna seniorom
fot. UM Legnica Legnica otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie „Samorząd przyjazny seniorom 2014 – przyjazna administracja” za realizację projektu „Centrum Seniora”. Nasze miasto jurorzy docenili za rozwiązania sprzyjające integracji międzypokoleniowej.
istotne.pl konkurs, wyróżnienie, senior

W tym roku odbyła się już czwarta edycja konkursu „Samorząd przyjazny seniorom 2014 – przyjazna administracja”, organizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych. Jego celem jest promowanie tworzenia zintegrowanych programów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów we wspólnotach lokalnych i regionalnych, uwzględniających w działaniu administracji uwarunkowań życiowych osób starszych i wynikających z nich potrzeb.

W konkursie uczestniczyły samorządy, które w latach 2012-2014 realizowały lub realizują programy lub projekty uwrażliwiające administrację na potrzeby osób starszych i przewidujące w tym zakresie konkretne rozwiązania dotyczące sposobu jej działania.

Oceny zgłoszonych projektów dokonała kapituła konkursu złożona z przedstawicieli Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich oraz wydawnictwa „Publicus” i redakcji dwutygodnika „Wspólnota”.

UM Legnica/ii