Medalowy turniej legnickich karateków

Karatecy
istotne.pl 0 karate, miasto legnica

Legniccy karatecy z klubu Tora zdobyli 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale podczas rozgrywanego w Czechach XIII Międzynarodowego Turnieju Karate WKF Shotokan Cup – Sokol Vamberk.

W zawodach wzięło udział 320 zawodników z 28 klubów karate Czech, Polski, Niemiec i Słowacji. Legnicki Klub Tora reprezentowało 16 zawodników, którzy odnieśli szereg zwycięstw zdobywając: 4 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Był to jeden ze sprawdzianów, jakie są w planach startowych przed Mistrzostwami Polski Legnica 2014.

Złote medale zdobyli: Mateusz Szczygieł (kumite juniorów - 75 kg), Artur Trubicki (kumite seniorów - 84 kg), drużyna młodziczek (Aleksandra Macuga, Kamila Klin, Barbara Dylewicz) oraz drużyna młodzików (Piotr Stężycki, Jakub Maliński, Patryk Papros). Drugie miejsca wywalczyli: Martyna Gibasiewicz (kumite żaczek + 35 kg), Patryk Stohnij (kumite żaków + 41 kg) i drużyna młodzików (Patryk Stohnij, Dawid Król, Bartek Król). Trzecie miejsca zajęli: Nikola Kozłowska (kumite żaczek -35 kg), Aleksandra Macuga (kumite młodziczek +48 kg), Bartek Król (kumite - 35 kg) i Jakub Maliński (kumie żaków -41 kg).