Tłumy na „odpaleniu” miejskiej iluminacji

Tłumy na „odpaleniu” miejskiej iluminacji
fot. UM Legnica Jest bajkowo, pięknie – cieszyła się pani Karolina Mączyńska, która na to wydarzenie przyszła z wnukiem Maurycym. – Te ozdoby odmieniają nasze miasto. Aż chce się wyjść z domu o zmierzchu. Najwięcej frajdy miały oczywiście dzieci.
istotne.pl iluminacja, mikołajki, um legnica

Na inaugurację świątecznego oświetlenia, która odbyła się w mikołajki w Rynku, mieszkańcy przyszli całymi rodzinami. To kolejna miejska impreza, robiąca na uczestnikach wielkie wrażenie. Tym razem podziwiano bajkowe świąteczne iluminacje.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował mieszkańcom za udział w tym wydarzeniu. – Wszyscy razem uczestniczymy w czymś wyjątkowym. Poddajemy się niezwykłej, świątecznej atmosferze, pełnej radości i ciepłych uczuć – powiedział.

Po „odpaleniu” choinki w Rynku tłumny korowód przeszedł ulicą Najświętszej Marii Panny do Galerii Piastów, gdzie czekały świąteczne atrakcje muzyczne i nie tylko. Po drodze podziwiano nietuzinkowe dekoracje, które rozbłysły, nadając niepowtarzalny koloryt tej pięknej uliczce. Legniczanie masowo robili pamiątkowe zdjęcia iluminacji. Trwało to do późnej nocy.

Przypomnijmy: w tym roku Rynek zdobi dziesięciometrowa choinka o nowoczesnym wystroju, a na wszystkich latarniach zawisły korony. Świetlistą dekorację ma fontanna Neptuna. Latarnie przy Złotoryjskiej i placu Katedralnym zdobią wiedeńskie żyrandole. Ulicę Najświętszej Marii Panny – zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Legnicy prototypy kwiatów lotosu. Taką symbolikę ma też fontanna na placu Powstańców Wielkopolskich. W jej sąsiedztwie na spacerujących oczekuje przybyła do nas z wizytą strojna i dostojna dama, nazwana świetlistą Gracją. To też tegoroczna nowość. Po sezonie Gracja powróci do Wilanowa. W centrum miasta ulokował się wielkich rozmiarów paw z rozpostartym świetlistym ogonem. Spacerując ulicą Najświętszej Marii Panny do Rynku, przechodzi przez wnętrze ogromnej „bombki szczęścia”. Obecność w bombce ma zagwarantować zdrowie, dostatek i miłość na przyszły rok. To jeden z najbardziej obleganych przez legniczan elementów miejskiej iluminacji.

UM Legnica/ii