Kolejna wystawka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu rtv i agd.

Kolejna wystawka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu rtv i agd.
fot. freeimages.com (humusak2) Urząd Miasta Legnicy informuje, że w dniach od 24 listopada do 1 grudnia odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
istotne.pl śmieci, um legnica

Zbiórka zostanie przeprowadzona w 7 rejonach miasta. Będzie można wystawić następujące odpady:

  • wielkogabarytowe, np. stoły, szafy, krzesła, sofy, wózki dziecięce, materace itp.
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia itd.

Należy pamiętać, że do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju elementy budowlane i sanitarne, takie jak deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, a także części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe czy odpady ogrodowe. Tego rodzaju śmieci powinny być odwożone przez ich właścicieli do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą w godzinach od 10:00 do 17:00. W zabudowie jednorodzinnej wynosimy je przed posesję. W zabudowie wielorodzinnej – wystawiamy w miejscach gromadzenia odpadów, przy zasiekach. Należy zwracać uwagę, by możliwy był tam dojazd samochodów, które odbiorą wystawione przedmioty.

UM Legnica/ii