Najlepsi młodzi malarze w legnickiej Galerii Sztuki

Paleta i pędzle
fot. www.sxc.hu (johnnyberg) Galeria Sztuki zaprasza na wystawę pokonkursową 24 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2014”, stanowiącą przekrojowy pokaz młodego polskiego malarstwa współczesnego.
istotne.pl 0 wystawa, malarstwo, promocje, galeria sztuki, miasto legnica

Reklama

Uroczysty wernisaż z udziałem artystów, podczas którego ogłoszone zostaną nazwiska laureatów i wręczone nagrody, odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 19:00 w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1). Wstęp wolny.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 76 artystów z czternastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 228 nadesłanych prac do wystawy wybrano 74 obrazy 25 młodych malarzy. 7 listopada odbył się drugi etap obrad jury. Podczas posiedzenia komisja wybrała laureatów i rozdysponowała nagrody. Zwycięzców poznamy jednak dopiero podczas uroczystego wernisażu. Zakwalifikowane do wystawy obrazy już oglądać można w Galerii Sztuki oraz Galerii Ring.

Przypomnijmy: od dwudziestu trzech lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje „Promocje” – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

PlakatPlakatfot. UM Legnica

Ideą „Promocji” jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że „Promocje” pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej.

UM Legnica/ii

Reklama