Najlepsi młodzi malarze w legnickiej Galerii Sztuki

Najlepsi młodzi malarze w legnickiej Galerii Sztuki
fot. www.sxc.hu (johnnyberg) Galeria Sztuki zaprasza na wystawę pokonkursową 24 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje 2014”, stanowiącą przekrojowy pokaz młodego polskiego malarstwa współczesnego.
istotne.pl wystawa, malarstwo, promocje, galeria sztuki

Uroczysty wernisaż z udziałem artystów, podczas którego ogłoszone zostaną nazwiska laureatów i wręczone nagrody, odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 19:00 w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1). Wstęp wolny.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 76 artystów z czternastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 228 nadesłanych prac do wystawy wybrano 74 obrazy 25 młodych malarzy. 7 listopada odbył się drugi etap obrad jury. Podczas posiedzenia komisja wybrała laureatów i rozdysponowała nagrody. Zwycięzców poznamy jednak dopiero podczas uroczystego wernisażu. Zakwalifikowane do wystawy obrazy już oglądać można w Galerii Sztuki oraz Galerii Ring.

Przypomnijmy: od dwudziestu trzech lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje „Promocje” – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

PlakatPlakatfot. UM Legnica

Ideą „Promocji” jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że „Promocje” pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej.

UM Legnica/ii