Ich dar ratuje życie innych

Ich dar ratuje życie innych
fot. UM Legnica Od wielu lat w dniach od 22 do 26 listopada uroczyście obchodzone są w Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. Bohaterami tego święta są ludzie, którzy oddając cząstkę siebie, pomagają drugiemu człowiekowi, niejednokrotnie ratując mu życie.
istotne.pl krwiodawstwo, tadeusz krzakowski

– Pragnę państwu podziękować oraz wyrazić uznanie i wielki szacunek za bezinteresowny dar życia, którym dzielicie się z innymi ludźmi – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski podczas spotkania w Ratuszu z legnickimi honorowymi dawcami krwi.

Krwiodawstwem w naszym mieście zajmuje się legnicki Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. Co roku odnotowuje on wzrost zgłaszających się osób. Szczególnie cieszy, że jest wśród nich coraz więcej osób młodych, uczniów i studentów. W 2013 roku oddział zarejestrował ok. 10 tys. krwiodawców. To imponujący wynik. Oznacza, że co dziesiąty legniczanin chce być krwiodawcą. W ubiegłym roku ponad 8,5 tysiąca osób oddawało swą krew.

Wśród obecnych na spotkaniu osób był rekordzista – Stefan Lepa, który oddał już 66 litrów krwi. Rekordzistką wśród kobiet jest Katarzyna Kisilewicz z wynikiem ponad 20 litrów. Wszyscy goście otrzymali gratulacje, podziękowania i okolicznościowe upominki.

SpotkanieSpotkaniefot. UM Legnica
SpotkanieSpotkaniefot. UM Legnica
SpotkanieSpotkaniefot. UM Legnica
SpotkanieSpotkaniefot. UM Legnica

UM Legnica/ii