Na nowym parkingu przy Marynarskiej mieszkańcy już parkują samochody

Parking
fot. UM Legnica Zakończyła się budowa parkingu na 32 miejsca przy ul. Marynarskiej, zrealizowanego w ramach pierwszej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl 0 inwestycja, parkowanie, um legnica, miasto legnica

Reklama

Parking z 32 miejscami, w tym z dwoma dla osób niepełnosprawnych, powstał w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9. O inwestycję mieszkańcy tego rejonu miasta zabiegali od pewnego czasu. Udało się ją zrealizować właśnie dzięki Legnickiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W tej inicjatywie społeczności lokalne mają decydujący wpływ na to, co może powstać w ich bliskim sąsiedztwie.

Budowa parkingu przy ul. Marynarskiej jest już ostatnią zrealizowaną inwestycją w ramach ubiegłorocznego LBO. Pozostałe zostały zakończone latem. Są to np. nowoczesne i bezpieczne place zabaw: przy ul. Stanisławowskiej, przy Szkole Podstawowej nr 2, ul. Wielogórskiej, w „Wiosce Słowiańskiej” na osiedlu Kopernik, pomiędzy ulicami Młynarską, Środkową i Grodzką oraz we wnętrzach podwórzowych na Zakaczawiu.

Z kolei na placu rekreacyjnym „Sportowe miasteczko” przy SP nr 20 są urządzenia do zabawy zarówno dla maluchów, jak i – rekreacyjne – dla starszych. Przebudowany został także odcinek ul. Żeromskiego, zbudowano chodnik i oświetlenie przy ul. Okrężnej 17-19-21. Zmodernizowany jest chodnik przy ul. Senatorskiej, zagospodarowane wnętrze podwórzowe w obrębie ulic Moniuszki, św. Trójcy i Drukarskiej. Szachownica powstała na skwerze przy ul. Daszyńskiego, przy ul. Goździkowej zbudowano boisko piłkarskie, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 poddano termomodernizacji część budynku.

UM Legnica/ii

Reklama