Na nowym parkingu przy Marynarskiej mieszkańcy już parkują samochody

Na nowym parkingu przy Marynarskiej mieszkańcy już parkują samochody
fot. UM Legnica Zakończyła się budowa parkingu na 32 miejsca przy ul. Marynarskiej, zrealizowanego w ramach pierwszej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl inwestycja, parkowanie, um legnica

Parking z 32 miejscami, w tym z dwoma dla osób niepełnosprawnych, powstał w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9. O inwestycję mieszkańcy tego rejonu miasta zabiegali od pewnego czasu. Udało się ją zrealizować właśnie dzięki Legnickiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W tej inicjatywie społeczności lokalne mają decydujący wpływ na to, co może powstać w ich bliskim sąsiedztwie.

Budowa parkingu przy ul. Marynarskiej jest już ostatnią zrealizowaną inwestycją w ramach ubiegłorocznego LBO. Pozostałe zostały zakończone latem. Są to np. nowoczesne i bezpieczne place zabaw: przy ul. Stanisławowskiej, przy Szkole Podstawowej nr 2, ul. Wielogórskiej, w „Wiosce Słowiańskiej” na osiedlu Kopernik, pomiędzy ulicami Młynarską, Środkową i Grodzką oraz we wnętrzach podwórzowych na Zakaczawiu.

Z kolei na placu rekreacyjnym „Sportowe miasteczko” przy SP nr 20 są urządzenia do zabawy zarówno dla maluchów, jak i – rekreacyjne – dla starszych. Przebudowany został także odcinek ul. Żeromskiego, zbudowano chodnik i oświetlenie przy ul. Okrężnej 17-19-21. Zmodernizowany jest chodnik przy ul. Senatorskiej, zagospodarowane wnętrze podwórzowe w obrębie ulic Moniuszki, św. Trójcy i Drukarskiej. Szachownica powstała na skwerze przy ul. Daszyńskiego, przy ul. Goździkowej zbudowano boisko piłkarskie, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 poddano termomodernizacji część budynku.

UM Legnica/ii