Aleja Orła Białego pięknieje

Aleja Orła Białego pięknieje
fot. UM Legnica Trwa II etap przebudowy al. Orła Białego w parku Miejskim. Postęp prac jest bardzo widoczny. Sprzyja temu łagodna zima.
istotne.pl inwestycja

Prace przy przebudowie al. Orła Białego na odcinku od al. Białej do Zygmunta Krasińskiego rozpoczęły się pod koniec listopada zeszłego roku. W trakcie robót zerwana została stara nawierzchnia asfaltowa. Kolejne wykonane już prace to utwardzenie alejek i ścieżek rowerowych oraz ułożenie krawężników. W dalszym kolejności ułożona zostanie estetyczna i wygodna nawierzchnia wykonana z kostki. Wytyczone będą ścieżki rowerowe, ustawione ławki, latarnie i kosze na śmieci.

W okolicach placu zabaw pojawi się kolejny zdrój z czystą bieżącą wodą do picia. Prace zakończą się wiosną 2015 r. Ten odcinek alei uzyska taki sam koloryt i jakość nawierzchni, jak zmodernizowany już przed wakacjami ubiegłego roku odcinek głównego parkowego traktu.

Przebudowa al. Orła Białego została podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano prace na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do al. Białej. W czasie wakacji 2014 roku prace zawieszono, by legniczanie i goście mogli swobodnie i bez zakłóceń wypoczywać w parku.

Roboty wznowiono pod koniec listopada.

UM Legnica/ii