Ferie, ferie i po feriach… To były piękne półkolonie

Ferie, ferie i po feriach… To były piękne półkolonie
fot. UM Legnica Prawie cztery tysiące uczniów legnickich szkół skorzystało z przygotowanych przez miasto różnych form zimowego wypoczynku.
istotne.pl ferie, um legnica

Oferta była bardzo bogata i atrakcyjna. Nikt nie miał prawa się nudzić. Dzieci i młodzież dobrze się bawiły, wypoczywały, zwiedzały.

Piątek, ostatni dzień półkolonii w Szkole Podstawowej nr 7. – Było bardzo fajnie – mówi Paulina z klasy trzeciej podstawówki. – Lubię półkolonie. Było dużo zabawy i wycieczek. Jedzenie mi smakowało. Szkoda, że ferie tak szybko się skończyły.

Norbert z klasy piątej też jest zachwycony. – W domu bym się nudził – nie ukrywa. – Tutaj mogłem się pobawić. Bardzo podobała mi się wycieczka do zoo.

W półkoloniach zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 7 uczestniczyła ponad setka dzieci z całego miasta. Przygotowano dla nich bardzo atrakcyjny program

– Każdego dnia przygotowaliśmy wiele atrakcji – mówi nauczycielka Iwona Smulska. – Były wyjazdy na wycieczki, wyjścia do kina i dużo zajęć na miejscu. Nikt nie narzekał na nudę.

Uczestnicy półkolonii byli na wycieczkach w zoo i fabryce cukierków we Wrocławiu, w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, w kinie, parku rozrywki. Na miejscu przygotowano dla nich zajęcia komputerowe, gry i zabawy, korzystali też z pięknego basenu. Inne zorganizowane półkolonie w MCK, „czwórce” i Zespole Placówek Specjalnych miały równie atrakcyjną i bogatą ofertę.

Na organizację zimowego wypoczynku legnickich dzieci i młodzieży miasto przeznaczyło ok. 210 tys. zł. Dofinansowanie uzyskało kilkanaście podmiotów, w tym placówki gminne, spółdzielcze, organizacje i stowarzyszenia pozarządowe.

Bardzo wiele interesujących form aktywnego, twórczego i bezpiecznego spędzenia wolnego zapewniały legnickim uczniom: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Legnickie Centrum Kultury, Muzeum Miedzi, Legnicka Biblioteka Publiczna, Galeria Sztuki (Otwartej Pracowni Sztuki) i osiedlowe domy kultury.

UM Legnica/ii