Bezpłatny kurs komputerowy dla osób niepełnosprawnych

Bezpłatny kurs komputerowy dla osób niepełnosprawnych
fot. UM Legnica Fundacja Eudajmonia, która od 7 lat wspiera aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych na terenie całego Dolnego Śląska, organizuje bezpłatne szkolenia komputerowe.
istotne.pl edukacja, niepełnosprawność

Zajęcia trwają 76 godzin i kończą się egzaminem uprawniającym do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Certyfikat jest uznawany przez pracodawców z całej Unii Europejskiej.

W kursie mogą wziąć udział mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 18-64 lata z wykształceniem co najwyżej średnim oraz z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Zajęcia odbywają się w miejscowościach, z których pochodzą uczestnicy. W Legnicy zaplanowano je na przełom lutego i marca. Warunkiem rozpoczęcia szkolenia jest zebranie się grupy ok. 12 chętnych.

Szkolenie obejmuje 4 moduły tematyczne: użytkowanie komputerów i zarządzanie plikami, przetwarzanie tekstów (Word), arkusze kalkulacyjne (Excel) oraz przeglądanie stron internetowych i komunikacja.

Organizatorzy zapewniają: trenerów z doświadczeniem w pracy z osobami o różnym charakterze niepełnosprawności, materiały do nauki (książki i płyty) oraz laptopy na czas trwania szkolenia. Dla osób potrzebujących specjalnej opieki zapewniają asystentów w drodze na szkolenia i powrocie do domu.

Rekrutacja odbywa się przez wypełnienie i przesłanie do organizatora formularza zgłoszeniowego (ul. Ostrowskiego 30b, pok. 1, 53-238 Wrocław). Formularz jest dostępny na stronie www.eudajmonia.pl.

Bezpośredni kontakt dla zainteresowanych: Małgorzata Franczak, tel. 881 477 009, e-mail: [email protected].

UM Legnica/ii