Dlaczego warto wynająć biuro stacjonarne?

Dlaczego warto wynająć biuro stacjonarne?
fot. www.sxc.hu (sqback) Decyzja o wynajmie biura jest jedną z ważniejszych decyzji podejmowanych przez firmę. To na jakie biuro zdecyduje się dana instytucja będzie zależało przede wszystkim od jej możliwości finansowych.
istotne.pl biuro, wynajem

W przypadku większych firm, które przynoszą znaczne dochody najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie biura stacjonarnego.

Własna siedziba

Jedną z głównych zalet wynajmu biur jest posiadanie przez firmę własnej siedziby, która wyłącznie do dyspozycji tejże firmy. Wynajmując biuro firma ma możliwość korzystania z niego przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Własne biuro jest miejscem, gdzie przyjmuje się klientów. Zaletą samodzielnego wynajmu powierzchni biurowej przez firmę jest również możliwość jej aranżacji wedle jej potrzeb. Jest to kwestia bardzo ważna, ponieważ pierwsze wrażenie jakie robi na klientach siedziba firmy ma bezpośredni wpływ na jej odbiór przez klientów. A to przekłada się na zainteresowanie ofertą konkretnej instytucji. Posiadanie własnej siedziby to prestiż, na którym firma nie powinna oszczędzać.

Odpowiednia lokalizacja

Kolejną ważną kwestią wynajmu powierzchni biurowej jest konkretna lokalizacja. Jest ona ważnym elementem, na podstawie którego kliencie oceniają firmę. Usytuowanie firmy w dogodnym miejscu, najczęściej w centrum miasta zwiększa jej prestiż w oczach klientów. Lokalizacja siedziby firmy jest też ściśle związana z rodzajem jej działalności. Przykładowo agencja nieruchomości, która zajmuje się sprzedażą mieszkań na rynku pierwotnym, powinna posiadać siedzibę niedaleko osiedla, z którego sprzedaje mieszkania. Firma, która wynajmuje biuro decyduje się na daną lokalizację swojej siedziby, którą w przypadku wynajmu łatwo można zmienić. Jeżeli firma kupuje powierzchnię biurową, jest w większym stopniu zdeterminowana lokalizacją, ponieważ w przypadku jej zmiany konieczna jest sprzedaż lokalu, co zwykle zajmuje wiele czasu. A ponieważ korzyści płynące z danej lokalizacji są zmienne, wynajem daje większy komfort niż kupno powierzchni biurowej.

Umowa najmu

Decydując się na wynajem biura firma podpisuje z wynajmującym umowę najczęściej na czas określony, jednak w każdej chwili ma możliwość wypowiedzenia umowy. W przypadku wynajmu lokalu często ma do dyspozycji wnętrze wyposażone w niezbędne sprzęty biurowe. Jeżeli wyposażenie jest niepełne można negocjować z wynajmującym doposażenie biura, bądź cenę najmu.

Więcej informacji na http://www.officemap.pl/