Większe ulgi na bilety od 1 stycznia

Większe ulgi na bilety od 1 stycznia
fot. UM Legnica Za nami 11 sesja Rady Miejskiej Legnicy. Radni podjęli wiele istotnych uchwał.
istotne.pl ulga, samorząd, um legnica, mpk legnica

Jedną z nich była uchwała zmieniająca ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnienia do przejazdów ulgowych w komunikacji miejskiej, świadczone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy. Oznacza to zwiększenie o 10 proc. (z 40 proc. do 50 proc.) ulgi na przejazdy dla seniorów i uczniów. Według szacunków przewoźnika, zmiany te spowodują obciążenia dla budżetu gminy w wysokości ponad 730 tys. zł. Ulgi będą obowiązywały od 1 stycznia.

Podjęto też uchwały dotyczące utworzenia z Powiatem Legnickim wspólnego stanowiska rzecznika konsumentów (w tej sprawie podpisane zostanie ze Starostwem stosowne porozumienie) oraz przyjęto Program ochrony środowiska dla miasta Legnicy do 2020 roku, i to jednogłośnie.

Radni podjęli też uchwałę dotyczącą ustanowienia roku 2016 Legnickim Rokiem Benjamina Bilsego – w ramach obchodzonej 17 sierpnia przyszłego roku 200 rocznicy urodzin tego znakomitego skrzypka, kompozytora i dyrygenta.

Z porządku obrad zdjęto uchwały dotyczące utworzenia Rodzinnego Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej oraz ich statutów. Ma to związek z przyjęciem przez Sejm ustawy regulującej obecny schemat funkcjonowania tych jednostek.

Powołano ponadto zespół opiniujący kandydatów na ławników oraz odrzucono skargę na działalność dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy.

UM Legnica/ii