Poszerzają ulicę Wrocławską

Poszerzają ulicę Wrocławską
fot. UM Legnica Rozpoczęła się budowa pasa wyłączenia ruchu, czyli poszerzenie ul. Wrocławskiej. To kolejny etap prac w ramach przebudowy drogi dojazdowej wraz z chodnikami do Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej. Uwaga! Będą niewielkie utrudnienia w ruchu.
istotne.pl inwestycja, um legnica, ul. wrocławska

Prace polegają na rozbiórce chodnika i demontażu krawężników wzdłuż ul. Wrocławskiej (od końca przystanku autobusowego do nowo budowanej ulicy przy Urzędzie Skarbowym). W tym miejscu powstanie nowa jezdnia, a chodnik – w głębi terenu.

Podczas tych prac dla pieszych zrobiono tymczasowy nowy chodnik. Jak informuje Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym, dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom wygrodzone zostanie pół metra prawego pasa jezdni. Aby zachować płynność ruchu dla autobusów i ciężarówek, ten pas zostanie poszerzony. Natomiast lewy zmniejszony o pół metra. Drogowcy apelują, aby właśnie tym pasem poruszały się auta osobowe i te o mniejszym tonażu. Zmiany organizacyjne nie powinny sprawiać poważniejszych utrudnień w ruchu.

Magistrat przypomina, że w ramach tej inwestycji zakończyła się już budowa parkingu przy ul. Jordana. Inwestycja „Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską – Zieloną i ul. Jordana – Orła Białego w Legnicy” połączy gmach Urzędu Skarbowego z miejskim układem komunikacyjnym.

W ramach tego zadania zostanie zbudowany asfaltowy pas zjazdu z ul. Wrocławskiej o długości 55 metrów i szerokości jezdni 3,5 m. I dalej, w kierunku ul. Jordana, powstanie nowa ulica z kostki betonowej o długości 220 metrów (szerokość jezdni 6 m). Zbudowane będą obustronne chodniki z kostki ( szerokość 2-2,75 m). Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstaną 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Na parkingu przy ul. Jordana są już kolejne 22 miejsca postojowe.

UM Legnica