Ponad 150 wolnych miejsc w legnickich szkołach ponadgimnazjalnych

Ponad 150 wolnych miejsc w legnickich szkołach ponadgimnazjalnych
fot. freeimages.com (srbichara) W Legnicy zakończył się I etap rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016. Do tej pory przyjęto 1257 absolwentów gimnazjów. Pozostało jeszcze ponad 150 wolnych miejsc.
istotne.pl edukacja

Ponad 47 proc. kandydatów zdecydowało się kontynuować naukę w sześciu liceach ogólnokształcących. Wzrosło, w stosunku do roku ubiegłego, zainteresowanie bogatą ofertą legnickich szkół zawodowych. Ponad 44 proc. absolwentów gimnazjów zdecydowało się podjąć naukę w legnickich technikach, a blisko 8 proc. – w zasadniczych szkołach zawodowych. Legnickie szkoły dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Do 10 lipca trwa rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranej przez siebie klasy lub szkoły, powinni udać się z oryginałami dokumentów bezpośrednio do tej, która posiada jeszcze wolne miejsca.

Uczniowie zainteresowani nauką w klasach mundurowych mają jeszcze szanse ubiegać się o przyjęcie do VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mazowieckiej. Bez problemu można dostać się również do technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w Zespole Szkół Budowlanych. Na pasjonatów motoryzacji czeka ciekawa oferta przygotowana przez Zespół Szkół Samochodowych przy ul Słubickiej. Wiele różnorodnych kierunków kształcenia, zarówno w technikum, jak i zasadniczej szkole zawodowej, proponuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Lotniczej. Ponadto Zespół Szkół Rolniczych rekrutuje nadal do klas kształcących w zawodach: technik weterynarz, technik rolnik i technik geodeta.

Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych mogą znaleźć aktualne informacje o wolnych miejscach na stronie elektronicznego naboru do szkół w zakładce Wolne miejsca:
https://dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat.

Informacji o wolnych miejscach udzielają również szkoły ponadgimnazjalne.

UM Legnica