Kulturalne wakacje z instytucjami kultury

Kulturalne wakacje z instytucjami kultury
fot. www.muzeum-miedzi.art.pl Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku legnickie instytucje kultury przygotowały na okres wakacyjny specjalną ofertę dla pozostających w mieście dzieci i młodzieży.
istotne.pl 0 festyn, warsztaty, wystawa, kultura, um legnica, galeria sztuki, lbp, muzeum miedzi, miasto legnica

Reklama

Galeria Sztuki w Legnicy

zaprasza na bezpłatne, zorganizowane zwiedzanie wystaw:

 • Beata Cedrzyńska „Malarstwo”, Galeria Sztuki, 9 lipca–2 sierpnia
 • Czesław Pietraszko „Lodownia”, Galeria Ring, 21 lipca–16 sierpnia
 • Arkadiusz Podniesiński „Afrykańskie portrety”, Galeria Ring, 18 sierpnia–6 września
 • „Łemkowskie Jeruzalem”, Galeria Sztuki, 12 sierpnia–2 września.

Bezpłatne warsztaty plastyczne odbywać się będą w Otwartej Pracowni Sztuki. Zajęcia co dwa tygodnie w poniedziałki, wtorki i czwartki w plenerze. Galeria zapewnia materiały plastyczne.

Mocnym akcentem na zakończenie wakacji będzie impreza dla całej rodziny organizowana przez Galerię Sztuki w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę”. Miasto dofinansowało imprezę kwotą 10 tys. zł. Festyn rodzinny „Familiada” odbędzie się 29 sierpnia w godz. od 13:00 do 17:00 na dziedzińcu i w holu Legnickiego Centrum Kultury.

Muzeum Miedzi

W czasie wakacji zaprasza do zwiedzania stałych i czasowych wystaw oraz skorzystania z warsztatów muzealnych. Warsztaty polegają na realizacji własnych projektów czy impresji podczas praktycznych zajęć plastycznych prowadzonych z użyciem specjalnych plansz edukacyjnych i gier planszowych w salach muzeum. W tym roku muzeum proponuje warsztaty o tematyce: gra miejska „Dukaty księżnej Ludwiki” oraz warsztaty plastyczne „Malujemy muzykę”.

W każdą sobotę oraz w pierwszą środę miesiąca wstęp do muzeum jest bezpłatny. W wakacyjnej ofercie ekspozycyjnej Muzeum Miedzi znajdują się wystawy stałe:

 • Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji
 • Legnica. In ictu oculi.

Oraz wystawy czasowe:

 • Podróże po alternatywnym świecie. Jarosław Jaśnikowski
 • Czesław Dźwigaj „Homage to Requiem Romana Maciejewskiego”
 • SATYRYKON – Legnica 2015
 • Wielka Wojna i Pokój – Wielka Wojna
 • Miedź. Od minerału do produktu.

Legnickie Centrum Kultury

LCK zaprasza na artystyczno-kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat pod hasłem „Letni ZWIERZYNIEC” i „Świat KOMIKSU”, które zorganizowane zostaną w dwóch tygodniowych turnusach: I turnus: 06–10 lipca, II turnus: 03–07 sierpnia.

W programie warsztatów: wycieczka po inspiracje do parku i palmiarni, malarstwo i instalacje, kolorowe ZOO na torbach bawełnianych, zabawy z gliną, piknik z dźwiękami i barwami lata.

Legnicka Biblioteka Publiczna

W lipcu i sierpniu LBP, poza udostępnianiem zbiorów i udzielaniem informacji bibliotecznych i bibliograficznych, będzie prowadziła coroczny program Wakacje z książką. Wszystkie filie LBP przygotowały na ten czas propozycje różnorodnych zajęć: plastycznych, czytelniczych, edukacyjnych, teatralnych, spotkań z ciekawymi mieszkańcami miasta, warsztatów i wycieczek. Podczas zajęć dzieci będą wykonywały różnego rodzaju kompozycje plastyczne i gadżety (np. biżuterię, przestrzenne zawieszki, kompozycje witrażowe, odlewy gipsowych elementów czy ilustracje do przeczytanych książek).

W czasie niesprzyjającej aury uczestnikom zajęć proponowane będą cykle bezpłatnych zajęć edukacyjnych oraz zabawy umysłowe i gry planszowe.

UM Legnica

Reklama