Mieszkańcy złożyli propozycje inwestycji LBO. Wyniki w październiku

Mieszkańcy złożyli propozycje inwestycji LBO. Wyniki w październiku
fot. UM Legnica Do 30 czerwca mieszkańcy naszego miasta mogli zgłaszać swe propozycje lokalnych inwestycji w ramach trzeciej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło aż 87 wniosków.
istotne.pl pieniądze

Lokalni liderzy i autorzy propozycji, popartych dwudziestoma podpisami współmieszkańców, mogli je składać od 18 do 30 czerwca. Jednak największy ruch w ratuszowym punkcie konsultacyjno-informacyjnym panował ostatniego dnia. We wtorek złożono ok. 50 projektów. W okresie wcześniejszym legniczanie ponad 250 razy konsultowali swe pomysły telefonicznie, mailowo lub osobiście w punkcie informacyjnym.

W tym roku legniczanie złożyli 87 projektów, czyli aż o 14 więcej niż w 2014. Wpłynęły one ze wszystkich jedenastu obszarów miasta. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy obszarów nr 3 (Piekary 2), nr 8 (Tarninów) i nr 9 (Fabryczna). Złożyli oni po ponad 10 wniosków.

Jakie proponowane inwestycje dominują w tegorocznych wnioskach? Związane ze sportem i aktywnym wypoczynkiem, w tym z infrastrukturą rowerową. Są miejsca do wypoczynku wśród zieleni, place zabaw, ale także chodniki, parkingi i zagospodarowane podwórka.

Złożone projekty w okresie od 1 lipca do 4 września będą, zgodnie z procedurą LBO, poddawane analizie przez Zespół Technicznej Oceny Projektów i Zespół Kwalifikacji Projektów. Do 4 września ogłoszona zostanie lista wniosków dla każdego obszaru miasta, wypełniających wszystkie niezbędne kryteria. Później, do końca września, nastąpi czas na promocję projektów w lokalnych środowiskach. Wszystko rozstrzygnie się w głosowaniu mieszkańców, które potrwa od 1 do 9 października. Wyniki III edycji LBO poznamy do 23 października.

UM Legnica/ii