Pop-oratorium w tę niedzielę

Pop-oratorium w tę niedzielę
fot. www.sxc.hu (the franz) W niedzielę 19 kwietnia Legnickie Centrum Kultury zaprasza na niezwykłe „Pop-oratorium”.
istotne.pl koncert, kościół, chór, oratorium

Zespół Muzyki Sakralnej Lumen z Poznania, chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury, chór Skoranta z Chojnowa, grupa dziecięca z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, chór II LO w Legnicy oraz Legnicka Orkiestra Symfoniczna – połączone siły wszystkich tych zespołów wykonają w najbliższą niedzielę „Pop-oratorium: Miłosierdzie Boże”. Towarzyszyć im będą soliści: Janusz Szrom (śpiew), Marzena Małkowicz (śpiew, narracja) oraz Julia Stolpe (śpiew). Całością dyryguje Benedykt Ksiądzyna.

Koncert odbędzie się 19 kwietnia 2015 r. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (Piekary) w Legnicy. Początek o godz. 18:00, wstęp wolny.

PlakatPlakatfot. UM Legnica

„Pop-oratorium” skomponował Zbigniew Małkowicz, do słów św. Faustyny. – W utworze zawarłem elementy muzyczne z różnych stron świata, by w ten sposób podkreślić, że miłosierdzie Boże jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od pochodzenia – mówi Zbigniew Małkowicz. – Ta forma trafia do serc wierzących i niewierzących, małych i dużych, pokornych i niepokornych, do wszystkich.

UM Legnica/ii