Legnica Blues Day z najlepszą gitarzystką świata

Legnica Blues Day z najlepszą gitarzystką świata
fot. gumdropgas/Wikimedia Commons W najbliższy piątek 17 kwietnia w Sunny Club Music (ul. Gwiezdna 4) odbędzie się Legnica Blues Day. Początek o 19:00. Wystąpi m.in. legendarna Jennifer Batten, uznana na świecie gitarzystka, która przez wiele lat grała z Michaelem Jacksonem.
istotne.pl koncert, kultura, blues

Jennifer Batten grała w profesjonalnym zespole Jacksona m.in. podczas słynnej trasy koncertowej „Bad”, którą obejrzało na całym świecie cztery i pół miliona osób. Artystka towarzyszyła także królowi muzyki pop w innych światowych trasach, koncertach i nagraniach.

Razem z Jacksonem uczestniczyła m.in. w programie Superbowl XXVII, który dotarł do półtora miliarda odbiorców w 80 krajach. Była to największa widownia w historii telewizji. Jennifer Batten wydała też trzy solowe albumy oraz grała – i gra nadal – z innymi gwiazdami. Właśnie planuje nagranie nowej płyty z Jeffem Beckiem. Czytelnicy najsłynniejszego magazynu gitarowego „Guitar Player” okrzyknęli ją najlepszą gitarzystką świata.

Jej koncerty to muzyka z pogranicza rocka, jazzu, world music, a także widowisko multimedialne budzące zachwyt na całym świecie. W Legnicy artystce towarzyszyć będą: Łukasz Gorczyca (bas), Tomasz Dominik (perkusja) i Jacek Prokopowicz (keyboard).

Podczas Legnica Blues Day wystąpią także Patrycja Kamola Project & Jacek „J.J.” Jaguś. To nowy projekt muzyczny legniczanki Patrycji Kamoli, do którego zaprosiła pięciokrotnego zdobywcę tytułu najlepszego polskiego gitarzysty bluesowego – Jacka Jagusia. Patrycja swój warsztat wokalny prezentowała już obok takich gwiazd polskiej sceny jazzowej, jak m.in. Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska. Towarzyszyła występom Mieczysława Szcześniaka, Alicji Janosz czy Krzysztofa Kiljańskiego. W 2014 r. koncertem w Legnicy zainicjowała ogólnopolską trasę koncertową Mike'a Russella, znanego amerykańskiego muzyka i kompozytora, zdobywcy statuetki Grammy.

Zapowiada się niezwykły wieczór. Bilety kosztują: 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu oraz 30 zł dla uczniów i studentów w dniu koncertu (za okazaniem legitymacji).

Miejsca prowadzące przedsprzedaż:

  • Kasa LCK (ul. Chojnowska 2, tel. 76 72 33 706)
  • Galeria Satyrykon (Rynek 36, tel. 501504115)
  • Sklep Muzyczny IMM, ul Wrocławska 52.

LCK/ii