Ulica Plutona do przebudowy

Ulica Plutona do przebudowy
fot. UM Legnica Niebawem rozpocznie się II etap prac związanych z przebudową ul. Plutona oraz ul. Neptuna (skrzyżowanie). Plac budowy został już przekazany firmie Budromos, która wygrała przetarg.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Prace będą prowadzone na odcinku ul. Plutona: od skrzyżowania z Neptuna do Marsa. Obejmą one m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników. W miejsce asfaltu zostanie ułożona kostka betonowa. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa, uregulowane studzienki, powstanie kolejny fragment sieci Legman. Przebudowane będzie także skrzyżowanie Plutona i Neptuna. Prace mają zakończyć się jeszcze latem tego roku. Koszt wyniesie około 300 tys. zł.

Przypomnijmy, że I etap przebudowy ul. Plutona zakończony został 31 października minionego roku. Obejmował odcinek od ul. Galaktycznej do Neptuna. Co zostało zrobione? Nawierzchnię asfaltową zastąpiła kostka betonowa. Poprawiono podbudowę jezdni. Powstały chodniki z kostki. I co jest bardzo ważne dla mieszkańców – rozbudowano parking i zatokę postojową na 55 miejsc, z czterema dla osób niepełnosprawnych. Budowlańcy ułożyli dodatkowe kratki ściekowe i kolejny odcinek instalacji na potrzeby sieci Legman. Zagospodarowano również pasy zieleni.

Na osiedlu Kopernika w ostatnim czasie gruntownie zostały przebudowane ulice: Moniuszki, Galaktyczna, Plutona (I etap) i Oś Kartuska: na odcinku od ul. Neptuna do Marsa.

UM Legnica