Policjant po służbie pomógł napadniętemu staruszkowi i zatrzymał bandytę

Policjant po służbie pomógł napadniętemu staruszkowi i zatrzymał bandytę
fot. www.sxc.hu (zoob) Starszy mężczyzna, który późnym wieczorem szedł ulicą, został napadnięty. Z pomocą przyszedł mu funkcjonariusz legnickiej policji, który wrócił po służbie do domu i właśnie parkował samochód w pobliżu miejsca zdarzenia.
istotne.pl policja

Zdarzenie miało miejsce 10 czerwca, około godziny 23:00, w centrum Legnicy. Dwóch agresorów napadło idącego ulicą 62-letniego mężczyznę. Sprawcy, szarpiąc i dusząc napadniętego, usiłowali wyrwać mu z rąk saszetkę z dokumentami, pieniędzmi i telefonem komórkowym. Bandyci kopali i bili ofiarę pięściami po głowie i twarzy.

Z pomocą napadniętemu przyszedł funkcjonariusz Wydziału Prewencji legnickiej policji, który wrócił po służbie do domu i właśnie parkował samochód w pobliżu miejsca napadu. Widząc, co się dzieje, mundurowy niezwłocznie podjął interwencję, broniąc napadniętego i obezwładniając, a następnie zatrzymując jednego z bandytów.

Dzięki natychmiastowej interwencji policjanta napadnięty mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Nie stracił także swojego mienia.

Zatrzymany to 26-letni legniczanin, notowany już wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko życiu i zdrowiu.

Podejrzany trafił wprost do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ujęcia drugiego z napastników.

KMP Legnica/ii