Donatan i Cleo gwiazdami 23 finału WOŚP w Legnicy

Cleo
fot. Albin Olsson/Wikimedia Commons 11 stycznia 2015 roku odbędzie się 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
istotne.pl 0 koncert, wośp, kultura, finał, donatan i cleo, photony, miasto legnica

Reklama

W Legnicy ta największa orkiestra ludzkich serc zagra tym razem w Galerii Piastów. Zbiórka pieniędzy posłuży podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej nad seniorami. Wystąpią m.in. Photony oraz Donatan i Cleo.

– Postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach – mówi Jurek Owsiak, dyrygent tej ogromnej, dobroczynnej orkiestry.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę dla chorych dzieci, seniorów oraz osób cierpiących na nowotwory. Przypomnijmy, że do tej pory WOŚP przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 590 milionów złotych.

Legnicki Finał rozpocznie się o godz. 12:00. Wystąpią m.in. wykonawcy z Młodzieżowego Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, grupa taneczna Black Time System, raper Brudnych Ulic Pastor, wykonawcy Studia Artystycznego Fame, !Struktura, Zielony Groszek, Why czy Legnickie Morsy.

Najpierw usłyszymy bardzo lubiane przez fanów w całej Polsce, pochodzące z Legnicy Photony, a jako ostatni na scenę wyjdą uwielbiani przez publiczność Donatan i Cleo.

W przerwach między występami odbywać się będą licytacje. Wieczór zakończy o godz. 20:00 tradycyjne Światełko do Nieba.

W Legnickim Centrum Kultury trwa zbiórka przedmiotów, które zostaną wylicytowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chciałby podarować Orkiestrze coś na licytację, może przynieść to do Legnickiego Centrum Kultury (wejście od ul. Chojnowskiej), do pokoju nr 126 (sekretariat) na I piętrze, w dni robocze, godz. od 9:00 do 15:00. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o przedmioty. Można „przynieść” także usługę czy udział w jakimś wydarzeniu.

Wybrane dary zostaną zlicytowane ze sceny podczas finału WOŚP, pozostałe trafią na aukcje internetowe na rzecz Orkiestry. Będzie je można znaleźć na Allegro (użytkownik: „Lekart”).

Organizatorzy proszą ofiarodawców, aby do przekazywanych darów dołączali kartki z krótkim opisem przedmiotu, usługi czy wydarzenia oraz proponowaną ceną. Zbiórka potrwa do 5 stycznia.

Szczegóły pod nr. tel.: 76 72 33 723 lub 76 72 33 700.

ego LCK/ii

Reklama