79-latka stawiła czoła bandycie

79-latka stawiła czoła bandycie
fot. Krzysztof Gwizdała Młody mężczyzna napadł na seniorkę, przewrócił ją na ziemię, kopał, a potem ukradł torebkę. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, pobicie

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 23 grudnia w jednym z legnickich salonów gier. 79-letnia legniczanka przyszła do salonu gier, aby na chwilę zastąpić w pracy zatrudnioną tam koleżankę. Po godzinie 16:00 do salonu wszedł młody mężczyzna i zaczął grać na jednej z maszyn.

Kiedy z pomieszczenia wyszły inne osoby, mężczyzna zgasił światło i zaatakował kobietę, usiłując ukraść jej torebkę. Wywiązała się szamotanina. Kobieta dłuższą chwilę walczyła z napastnikiem. Bandyta szarpał pokrzywdzoną, przewrócił ją na ziemię i kopał. Po pewnym czasie udało mu się wyrwać torebkę z 200 zł.

Gdy bandyta uciekł, dzielna staruszka powiadomiła policję. Jeden z patroli po kilku minutach zatrzymał napastnika. Torebkę odzyskano.

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Był już karany za tego typu przestępstwa. Obecnie przebywał na warunkowym zwolnieniu z więzienia.

Policjanci wystąpią z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

KMP Legnica/ii