Złodzieje samochodów tymczasowo aresztowani

Złodzieje samochodów tymczasowo aresztowani
fot. Wikimedia Commons Dwaj legniczanie podejrzani są o co najmniej sześć kradzieży. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
istotne.pl policja, sąd, kradzież, włamanie, paserstwo

Legniccy policjanci ustalili miejsce przechowywania Seata Toledo, który skradziono kilkanaście dni temu w gminie Legnickie Pole. Auto było ukryte na prywatnej posesji w podlegnickiej miejscowości. Dwaj mężczyźni przechowujący pojazd zostali zatrzymani.

Mundurowi zatrzymali też dwóch podejrzanych o kradzież Seata. To legniczanie (w wieku 25 i 29 lat). Jak się okazało, ci ostatni w ciągu ostatnich trzech miesięcy ukradli jeszcze co najmniej pięć innych samochodów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, które znajdowały się w skradzionych pojazdach (a u jednego ze sprawców zabezpieczono też rzeczy pochodzące z włamania do legnickiego mieszkania).

Właściciele części odzyskanych przedmiotów nie są do tej pory znani (chodzi o sztalugę malarską, fotelik dziecięcy, wózek dziecięcy spacerowy oraz lodówkę turystyczną). Jeśli rzeczy na zdjęciach należą do Ciebie, skontaktuj się z KMP w Legnicy, tel. 76 876 14 30 lub 997.

PrzedmiotyPrzedmiotyfot. KMP Legnica
PrzedmiotyPrzedmiotyfot. KMP Legnica
PrzedmiotyPrzedmiotyfot. KMP Legnica

Jeden z zatrzymanych legniczan był już karany za tego typu przestępstwa. Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie złodziei. Sąd się do niego przychylił, aresztując 25- i 29-latka na trzy miesiące.

KMP Legnica/ii