Kupił auto w Niemczech, ukradł takie samo u nas. Kilka osób zatrzymanych

Kupił auto w Niemczech, ukradł takie samo u nas. Kilka osób zatrzymanych
fot. KPP Bolesławiec Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu oraz posiadanie narkotyków.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, chojnów, bolesławiec, narkotyki

W połowie grudnia br. policjanci z Kruszyna przy jednej z leśnych dróg zauważyli auto bez tablic rejestracyjnych. Co więcej, ktoś zdemontował identyfikacyjne tabliczki znamionowe. Przy pomocy biegłego ustalono jednak numer VIN pojazdu.

Po około dwóch tygodniach w Chojnowie (powiat legnicki) do kontroli drogowej zatrzymano 17-letniego kierowcę. Jak się okazało, poruszał się on pojazdem o numerach identyfikacyjnych, jakie mundurowi odczytali z... samochodu porzuconego w lesie.

Nastolatek tłumaczył policji, że kupił auto za granicą, bez prawa do rejestracji. Funkcjonariusze wystawili mu wezwanie do jednostki.

17-latek stawił się na wezwanie. Wyjaśnił wówczas, że samochód kupił u naszych zachodnich sąsiadów za 50 euro (bez prawa do rejestracji). Nie miał jednak dokumentów. Twierdził, że może mu je dostarczyć kolega z Bolesławca, który trzyma je w domu.

25-letni znajomy przywiózł dokumenty, a wspomniane auto zaparkował kilkaset metrów od jednostki policji.

ZatrzymanieZatrzymaniefot. KPP Bolesławiec

Wkrótce cała historia się wyjaśniła: 17-latek włamał się do tego auta na terenie powiatu bolesławieckiego i je ukradł. A potem numery z samochodu, który kupił w Niemczech (ta sama marka, ten sam model), umieścił w kradzionym pojeździe. Nastolatek powiedział mundurowym, że auto z Niemiec porzucił, a jeździł – po przeróbce – kradzionym.

Co więcej, w kradzionym aucie, którym do komisariatu przyjechał 25-letni kolega włamywacza, policjanci znaleźli dwa pochodzące z kradzieży telefony komórkowe. 25-latek przyznał się do paserstwa.

Mało tego – w aucie były dwie pasażerki. Przy jednej z nich znaleziono... kilkadziesiąt porcji metamfetaminy i ecstasy.

ZatrzymanieZatrzymaniefot. KPP Bolesławiec

19-latce grozi do 3 lat pozbawienia wolności, 25-latkowi – do 5 lat. Zaś 17-latek może trafić za kratki nawet na 10 lat.

KPP Bolesławiec/ii